KONST / Litografier / Färglitografi 12702099
nr 1270 2099
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, "Skogsblommor xesoitto", 309/385. Signerad, daterad -86, bladets mått: 70x59 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:23:44
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson